Mevzuat Duyuruları
Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Anasayfa / Başkanın Yeni Yıl Mesajı

Başkanın Yeni Yıl Mesajı

 

DSC_0004

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM

2016 Yılını geride bırakarak, yeni umutlarla, yeni heyecanlarla hep birlikte yeni bir yıla giriyoruz.

2016 Yılı her açıdan dünyada ve ülkemizde çok sıkıntılı geçti.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan terör olayları 2016 yılına damgasını vurdu.

Sınır komşumuz Suriye’de yaşanan iç savaş çok sayıda masum insan ve çocukların ölümüne ve ülkelerini terk ederek vatansız yaşamalarına sebep oldu.

Ülkemizin bütünlüğünü ve birliğini bozmak için kalkışılan darbe girişimine ülke olarak vermiş olduğumuz mücadele ve duruş tüm dünyaya örnek teşkil etti ve takdirle karşılandı.

Ülkemizde yaşanan terör olayları ve bombalı saldırılar sonucunda çok sayıda asker, polis ve sivil vatandaşımız şehit oldu.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan bütün bu olumsuzluklar ülkemizi hem siyasi hem de ekonomik yönden bir hayli etkiledi.

Mesleğimiz açısından da 2016 yılı bir hayli yoğun ve yorucu geçti. Ülke genelinde tüm odalar seçimlerini yaptı,15/16 Ekim tarihlerinde üst birliğimiz TÜRMOB da genel kurulunu yaparak yeni bir yönetim anlayışıyla çalışmaya başladı.

2016/2019 Döneminde tüm oda ve TÜRMOB yönetimlerinin birlik, beraberlik içerisinde çalışarak mesleğimize katkı sunacaklarına, mesleki sorunlarımızın çözüm konusunda önemli çalışmalar yapacaklarına inanıyor ve başarılar diliyorum.

2017 Yılının angaryalardan kurtulmamıza vesile olmasını hepimiz açısından sağlıklı sıhhatli ve bol kazançlı bir yıl olmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2017 yılının, ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlı bir yıl olmasını dünyada ve ülkemizde yaşanan terör olaylarının son bulmasını, komşumuz Suriye de yaşanan iç savaşın bitmesini masum insan ve çocukların ölmemesini tüm dünyaya ve ülkemize barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

Saygılarımla…

Hasan Coşkun ERKMEN
Sivas SMMM Odası Başkanı