Değerli Üyelerimiz, Saygıdeğer Meslektaşlarım;

         14-15 Mayıs 2022 tarihlerinde 24.Seçimli Olağan Genel Kurulumuzu Sivas Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odamız ve Meslek Mensuplarımıza yakışır bir seviye ve olgunlukta gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Bizler bu seçimlerin bir bayrak yarışı olduğuna inanıyoruz. Bu bayrağı taşıma onur ve sorumluluğu bugün için bizlerdedir. Genel Kurulumuza ve seçimlerimize katılarak demokratik ve hür iradelerini ortaya koyarak bu onuru ve sorumluğu bizlere veren tüm meslektaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyorum.

            Sivas SMMM Odası olarak 33 yıl önce başlayan bu yolculuğumuz tüm hızıyla devam ediyor. Bugün yıllar önce kurulmuş hayalleri gerçekleştirebilmiş olmanın sevincini hep birlikte yaşarken, “Daha yapacak çok işimiz var.” diyor, önümüze yeni hedefler koyarken; geçmişten güç alarak tıpkı yıllar önce olduğu gibi büyük bir heyecan duyuyoruz.

             Artık sorumluluğumuz eskisinden çok daha büyük, çok daha fazla. Birbirimize güvenip, omuz omuza vererek çalıştığımızda, doğruluktan ayrılmadığımızda başarılı olacağımızı inancımız tamdır. Ana prensiplerimiz  olan eşitlik, şeffaflık dürüstlük ve adalet ilkelerimizden asla  taviz vermeden karşılaştığımız olayları kişiselleştirmeden, daha çok çalışarak yürümeye, sorgulamaya ve değiştirmeye devam edeceğiz.

             Kurumlarda kişiler ve unvanlar gelir geçer. Asıl önemli olan o kurumların sürdürülebilir olmasıdır. Bu yeni dönemde oluşturduğumuz heyecanlı, dinamik, çalışkan, tecrübeli ve ilkeli genç kadromuz ile koymuş olduğumuz hedeflere, özverili çalışmalarımızla ve sizlerin desteği ile kolayca ulaşacağımıza inanıyoruz. Mesleğimize ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkacağız. Ortak akılla beslenen bir yönetim anlayışı içerisinde yapılacak olan çalışmalarımıza sağlayacağınız  değerli  katkı ve  önerileriniz  mesleğimize, bizlere  ve geleceğimize ışık tutacak, yolumuzu aydınlatacaktır.

            Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle ebediyete uğurladığımız tüm Meslektaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyor, Odamızın bu günlere gelmesinde emeği geçen geçmiş dönem Oda Başkanlarımıza, geçmiş dönemlerde odamız kurullarında görev yapan tüm meslektaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyor, yeni seçilen ve kurullarda yer alan tüm ekip arkadaşlarım adına yeni dönemin tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyorum

             Sevgi ve saygılarımla